12-10-2017 Infrastruktura badawczas EPOS-PL - intergracja w ramach budowy specjalistycznych poligonów pomiarowych - MUSE

Gospodarzem IV spotkania roboczego projektu EPOS – System Obserwacji Płyty Europejskiej był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyły osoby zaangażowane w realizacje zadania 9, którego celem jest budowa specjalistycznych poligonów pomiarowych zintegrowanych obserwacji procesów geodynamicznych na terenach górniczych i pogórniczych w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym (GZW),  tzw. MUSE (Multidisciplinary Upper Silesian Episode).


Wiodącym tematem spotkania była integracja infrastruktury badawczej budowanej w ramach realizacji zadania 9. Na dwóch sesjach prowadzonych przez dr hab. inż. Witolda Rohma oraz kierownika projektu dr inż. Dorotę Olszewską, omawiano między innymi proces przetwarzania danych pomiarowych, ich transfer i przechowywanie w repozytorium cyfrowym.

W trakcie dyskusji została ustalona wstępna koncepcja przepływu danych pomiędzy jednostkami zaangażowanymi w zadanie 9 oraz ich wizualizacja na e-platformie.


Na krótkiej sesji zebrał się także Komitet Organizacyjny Konferencji, który przedyskutował merytoryczny zakres spraw związanych z planowaną na 2018r konferencją.


Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D
2019-04-04

Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D

Kategoria:   
Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D była tematem roboczego spotkania, które odbyło się dnia 04.04.2019r. w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
więcej
EPOS-PL  na Targach Euro-Lab 2019
2019-03-14

EPOS-PL na Targach Euro-Lab 2019

Kategoria:   
W dniu 14.03.2019r. koordynatorzy Centrum Infrastruktury Badawczej Analitycznych Laboratoriów - CIBAL brali udział w Targach EuroLab 2019.
więcej
Spotkanie robocze zespołów projektu EPOS-PL
2019-02-19

Spotkanie robocze zespołów projektu EPOS-PL

Kategoria:   
Dnia 19.02.2019r. w Wojskowej Akademii Technicznej odbyło się spotkanie poświęcone przepływowi danych pomiędzy Centrami Infrastruktury Badawczej wchodzącymi w skład MUSE.
więcej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.