10.03.2020 Projektu EPOS-PL będzie kontynuowany w ramach EPOS-PL+

Z początkiem 2020 roku rozpoczęła się realizacja projektu EPOS-PL+, w którym będą kontynuowane zadania i cele projektu EPOS-PL.

Liderem nowego projektu jest Główny Instytut Górnictwa w Katowicach. Do konsorcjum realizującego projekt EPOS-PL dołączyli Instytut Nauk Geologicznych PAN i Centrum Badań Kosmicznych PAN, natomiast partnerem przemysłowym jest nadal Polską Grupą Górniczą.

Celem projektu EPOS-PL+ jest zwiększenie funkcjonalności infrastruktury badawczej EPOS-PL poprzez utworzenie Centrum Infrastruktury Badawczej Danych Satelitarnych – CIBDS, nowego poligonu pomiarowego Geofizyczny System Bezpieczeństwa dla górniczych filarów ochronnych oraz  Platformy IT do badań metodami Sztucznej Inteligencji (EPOS-AI).

Więcej informacji o projekcie EPOS-PL+ http://epos-pl-plus.eu

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.