24.04.2018 Infrastruktura badawcza EPOS-PL - intergracja budowanych baz danych w zadaniach 3, 4 i 7 z modułem CIBIS

Gospodarzem V spotkania roboczego projektu EPOS – System Obserwacji Płyty Europejskiej był Instytut Geofizyki PAN w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyły osoby zaangażowane w realizacje zadania 3, 4 i 7, którego celem jest budowa baz danych i ich intergacja w ramach EPOS-PL


 

Wiodącym tematem spotkania była integracja infrastruktury baz danych magnetotellurycznych (zadanie 3), paleomagnetycznych (zadanie 4) i głębokich badań sejsmicznych (zadanie 7) z modułem CIBIS.

Na pierwszej sesji omawiano między innymi proces przetwarzania danych pomiarowych, ich transfer i przechowywanie w repozytorium cyfrowym. Swoje prezentacje przestawili dr hab. prof. PAN Walemar Jóźwiak - koordynator zadania 3, dr Tomasz Werner - koodynator zadania 4 oraz dr hab. Wojciech Czuba - koordynator zadania 7.

Podczas drugiej sesji kierownik projektu dr inż. Dorota Olszewska przeprowadziła szkolenie z zakresu organizacji i zarządzania danymi w opracowanym w ramach IS-EPOS module CIBIS.

2021-03-05

Zaproszenie na konferencję

Kategoria:   
W dniu 25 marca 2021 roku odbędzie się konferencja poświęcona projektowi EPOS-PL+, który jest kontynuacja projektu EPOS-PL.
więcej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.