15.04.2019 Infrastruktura badawcza na poligonach MUSE - spotkanie w Obserwatorium Geofizycznym

W Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku odbyło się spotkanie koordynatorów i uczestników zadań biorących udział w integracji infrastruktury badawczej na poligonach MUSE. W Obserwatorium Geofizycznym znajdującym się w zrewitalizowanym Szybie Głowacki KWK Ignacy uczestników spotkania powitał dr hab. Grzegorz Mutke. W pierwszej części sprawozdawczej przedstawił stan realizacji zadania 9 w kontekście zainstalowanej aparatury badawczej i wstępnych kmpanii pomiarowych wykonanych na poligonach MUSE.

Mgr inż. Adam Barański z PGG przybliżył uczestnikom spotkania charakterystykę geologiczną i górniczą oraz historię wydobycia na ścianie VII-E1 pokładu 703 położonego na głębokości 1000-1200m, która jest obecnie celem badań w ramach poligonu MUSE 2.2 KWK ROW R-Rydułtowy. W sesji popołudniowej dr Jacek Chodecki z GIG przedstawił ustalone formaty danych przesłanych do Lokalnego Centrum Danych Geofizycznych MUSE (LCDG) przez poszczególnych partnerów (GIG, PGG, UPWR, WAT i IGiK ).

Obecnie w ramach budowanej infrastruktury kopalnianych, podzielnych sieci zintegrowanych systemów SOS do LCDG spływają pierwsze dane sejsmologiczne, geodezyjne i satelitarne. Wykonane są wstępne pomiary geodezyjne – naziemne i modelowanie obniżeń, interferometria różnicowa metodą DinSAR i PSIn SAR oraz monitorowanie deformacji metodą naziemnego skaningu laserowego z wykorzystaniem drona. Część tych wyników została już opublikowana w międzynarodowym czasopiśmie. Rezultatem współpracy WAT i IGiK są okresowe i ciągłe pomiary GNSS i absolutnej siły ciężkości – pola grawitacji ziemskiej.

 

Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D
2019-04-04

Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D

Kategoria:   
Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D była tematem roboczego spotkania, które odbyło się dnia 04.04.2019r. w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
więcej
EPOS-PL  na Targach Euro-Lab 2019
2019-03-14

EPOS-PL na Targach Euro-Lab 2019

Kategoria:   
W dniu 14.03.2019r. koordynatorzy Centrum Infrastruktury Badawczej Analitycznych Laboratoriów - CIBAL brali udział w Targach EuroLab 2019.
więcej
Spotkanie robocze zespołów projektu EPOS-PL
2019-02-19

Spotkanie robocze zespołów projektu EPOS-PL

Kategoria:   
Dnia 19.02.2019r. w Wojskowej Akademii Technicznej odbyło się spotkanie poświęcone przepływowi danych pomiędzy Centrami Infrastruktury Badawczej wchodzącymi w skład MUSE.
więcej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.