12-10-2017 Infrastruktura badawczas EPOS-PL - intergracja w ramach budowy specjalistycznych poligonów pomiarowych - MUSE

Gospodarzem IV spotkania roboczego projektu EPOS – System Obserwacji Płyty Europejskiej był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyły osoby zaangażowane w realizacje zadania 9, którego celem jest budowa specjalistycznych poligonów pomiarowych zintegrowanych obserwacji procesów geodynamicznych na terenach górniczych i pogórniczych w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym (GZW),  tzw. MUSE (Multidisciplinary Upper Silesian Episode).


Wiodącym tematem spotkania była integracja infrastruktury badawczej budowanej w ramach realizacji zadania 9. Na dwóch sesjach prowadzonych przez dr hab. inż. Witolda Rohma oraz kierownika projektu dr inż. Dorotę Olszewską, omawiano między innymi proces przetwarzania danych pomiarowych, ich transfer i przechowywanie w repozytorium cyfrowym.

W trakcie dyskusji została ustalona wstępna koncepcja przepływu danych pomiędzy jednostkami zaangażowanymi w zadanie 9 oraz ich wizualizacja na e-platformie.


Na krótkiej sesji zebrał się także Komitet Organizacyjny Konferencji, który przedyskutował merytoryczny zakres spraw związanych z planowaną na 2018r konferencją.


2021-11-15

Infrastruktura Badawcza EPOS-PL

Kategoria:   
Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia realizacji projektu EOS-PL. W ciągu 5-ciu lat wspólnej pracy udało się stworzyć i integrować nowoczesną infrastrukturę badawczą EPOS-PL w naukach o Ziemi
więcej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.