W miesiącu kwietniu zespół realizujący projekt EPOS-PL spotkał się w dwóch grupach roboczych.
Tematem wiodącym pierwszego spotkania, które odbyło się w dniu 17.04.2018 w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach, była koncepcja docelowa budowy Górnośląskiego Systemu Obserwacji Geofizycznych (GSOG GIG) do badania geodynamiki GZW. W ramach zaplanowanych na rok 2018 zadań dla poligonów badawczych MUSE 1 i MUSE 2 ustalono koncepcje wspólnie prowadzonych okresowych obserwacji naziemnych i lotniczych oraz terminy i miejsca montażu aparatury do pomiarów ciągłych. Przedstawiono również numeryczny modelu geologiczny zbudowany dla MUSE 2
Ponownie wiele dyskusji wzbudziła koncepcja przepływu danych do Lokalnego Centrum Danych Geofizycznych/Geodezyjnych w GSOG GIG oraz ustalenie jednolitych formatów danych dla obserwacji prowadzonych na poligonie MUSE.
W dniu 24 kwietnia 2018 w Instytucie Geofizyki PAN w Warszawie spotkali się koordynatorzy zadań, których celem jest budowa e-platformy dla wizualizacji i przechowywania danych. Z ogromnym zainteresowaniem przyjęto nową aplikację do wizualizacji i analizy danych obserwacji grawimetrycznych, którą przygotował i przedstawił dr W. Godah z Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.
Z końcem pierwszego roku realizacji projektu EPOS-PL odnotowaliśmy kolejny sukces. Od kwietnia do sieci stacji GNSS w Polsce została dołączona nowa lokalizacja w Borowej Górze. Infrastruktura stacji GNSS w Borowej Górze został całkowicie zrealizowana i finansowana ze środków projektu.