30.01.2018 VI spotkanie projektu EPOS - System Obserwacji Płyty Europejskiej

Dnia 30 stycznia w Instytucie Geodezji i Kartografii, w Warszawie odbyło się VI spotkanie projektu EPOS-PL - System Obserwacji Płyty Europejskiej. Spotkanie to obejmowało omówienie stanu realizacji projektu w roku 2017. Na wstępie, kierownik projektu EPOS-PL dr inż. Dorota Olszewska podsumowała rezultaty podjętych dotychczas działań oraz przedstawiła plany na rok 2018. Następnie szczegółowe raporty z realizacji poszczególnych zadań oraz zakresy planowanych prac przedstawili ich koordynatorzy.


                  


Dr Tomasz Werner z Instytutu Geofizyki PAN omówił działania podjęte w ramach zadania 4. W efekcie realizacji tego zadania zakupiona została aparatura badawcza do Centrum Infrastruktury Badawczej Analitycznych Laboratoriów (CIBAL). W roku 2018 rozpoczęły się również prace nad stworzeniem procedury udostępniania aparatury.

        

Dr hab. inż. Grzegorz Mutke z Głównego Instytutu Górnictwa, dr inż. Andrzej Kotyrba z Głównego Instytutu Górnictwa, prof. dr hab. inż. Andrzej Borkowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz dr Andrzej Araszkiewicz z Wojskowej Akademii Technicznej przedstawili temat dotyczący testowania aparatury badawczej na poligonie MUSE-1 oraz MUSE-2. Prace realizowane są w ramach zadania 9.

  

Mgr inż. Tomasz Szepieniec z ACK Cyfronet AGH szeroko omówił możliwości dostosowania e-platformy do serwisów przygotowanych w ramach EPOS-PL.

Równolegle ze spotkaniem w siedzibie IGiK odbyło się II posiedzenie Rady Projektu EPOS-PL, które poprowadziła Pani Dyrektor IGF PAN, dr hab. inż. Beata Orlecka - Sikora, prof. PAN. W ramach spotkania omówiono stan realizacji projektu oraz plany na rok 2018. Podjęto m.in. dyskusję i ustalenia związane z planowaną na rok 2018 konferencją projektu EPOS-PL.

 

 

Otwarcie laboratorium GeoElMag
2019-06-13

Otwarcie laboratorium GeoElMag

Kategoria:   
W czwartek, 13 czerwca, w Centralnym Obserwatorium Geofizycznym w Belsku, otwarto nowoczesne Centrum Infrastruktury Badawczej Obserwacji Geomagnetycznych i Magnetotellurycznych – GeoElMag
więcej
Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D
2019-04-04

Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D

Kategoria:   
Koncepcja wizualizacji danych GIS-3D była tematem roboczego spotkania, które odbyło się dnia 04.04.2019r. w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
więcej
EPOS-PL  na Targach Euro-Lab 2019
2019-03-14

EPOS-PL na Targach Euro-Lab 2019

Kategoria:   
W dniu 14.03.2019r. koordynatorzy Centrum Infrastruktury Badawczej Analitycznych Laboratoriów - CIBAL brali udział w Targach EuroLab 2019.
więcej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.