ZADANIE 10

Kompleksowe Wsparcie IT

Podmiot odpowiedzialny - Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH
Podmioty realizujące - ACK Cyfront AGH, UPWr

 

Głównym celem zadania jest dostarczenie e-platformy badawczej umożliwiającej integrację eksperymentów z e-infrastrukturami obliczeniowymi. Platforma będzie budowana z komponentów serwisów wytworzonych w ramach zadań 1-9. Dzięki połączeniu z różnymi CIB, będzie możliwy dostęp do zgromadzonych danych surowych i ich produktów oraz możliwość prowadzenia zaawansowanych badań- eksperymentów in silico.

 

Platforma będzie budowana w oparciu o najnowocześniejsze technologie IT umożliwiające dostęp do środowiska poprzez przeglądarkę internetową. W zamierzeniu platforma będzie w pełni kompatybilna z infrastrukturą EPOS, w szczególności jej systemem autoryzacji i autentykacji (AAI), politykami dostępu do danych, oprogramowania naukowego i zasobów sprzętowych (zarówno pamięci masowych jak i obliczeniowych).

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.